Vernon De Marco zostaje w Lechu Poznań na kolejny sezon

Fot. Dawid Ćmielewski
1 217

Vernon De Marco pozostanie w Lechu Poznań przez kolejny rok. Klub przedłużył wypożyczenie ze Slovana Bratysława – poinformował na Twitterze Janekx89. W minionym sezonie obrońca ten prawie w ogóle nie otrzymał szans gry, ale za kadencji Ivana Djurdjevicia ulegnie to zmianie.

Nenad Bjelica na Vernona De Marco tylko dwukrotnie. Zagrał przeciwko Pogoni Szczecin (wszedł za kontuzjowanego Wołodymyra Kostewycza) oraz z Koroną Kielce, gdy sprokurował rzut karny, którego na szczęście nie wykorzystał Jacek Kiełb.

Wydawało się, że De Marco nie ma przyszłości w Lechu Poznań. Sytuacja uległa zmianie, gdy trenerem został Ivan Djurdjević. Serb często korzystał z jego usług w rezerwach i teraz chce dać mu szansę w pierwszym zespole. Wiele wskazuje na to, że pochodzący z Argentyny zawodnik może być podstawowym obrońcą Kolejorza.

Po odejściu Emira Dilavera, operacji Roberta Gumnego sytuacja w defensywie nie wygląda najlepiej. Część okresu przygotowawczego z powodu urazu pleców stracił również Nikola Vujadinović. Vernon De Marco może więc stworzyć parę stoperów np. z Rafałem Janickim. W sparingu z Hapoel Beer Szewa De Marco zdobył nawet jedną z bramek.<

Print Friendly, PDF & Email

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.