[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”16838″ img_size=”large”][vc_column_text]Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań został 25 listopada 2018 roku. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego wcześniej Ivana Djurdjevicia. Zanim poznański klub porozumiał się z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, to na ławce Lecha w dwóch meczach zasiadł Dariusz Żuraw.

W swojej piłkarskiej karierze Adam Nawałka reprezentował głównie barwy Wisły Kraków. Jest wychowankiem tego klubu, a w pierwszym zespole grał przez 10 lat. W 1985 roku wyjechał do AAC Eagles Chicago. Pod koniec 1989 roku zakończył karierę piłkarską.

Adam Nawałka był również reprezentantem Polski. W narodowych barwach rozegrał 38 meczów i zdobył jedną bramkę.

Po zawieszeniu butów na kołku postanowił zostać trenerem. Najpierw prowadził Świt Krzeszowice, a potem trafił do Wisły Kraków. Nie popracował tam jednak zbyt długo. W 2002 rok został trenerem Zagłębia Lubin, ale również szybko został zwolniony. Następnie związał się na rok z Sandecją Nowy Sąz, a potem przez niespełna dwa lata był trenerem Jagiellonii Białystok.

Pod koniec 2006 roku ponownie został szkoleniowcem Wisły Kraków i znów był to krótki epizod. To umożliwiło mu pracę w reprezentacji Polski jako asystent Leo Beenhakkera.

Kolejnymi klubami, które prowadził Adam Nawałka był GKS Katowice i Górnik Zabrze. W Zabrzu poszło mu na tyle dobrze, że otrzymał propozycję prowadzenia reprezentacji Polski.

Adam Nawałka w roli selekcjonera reprezentacji Polski sprawdził się znakomicie. Awansował na mistrzostwa Europy w 2016 roku, wyszedł na nich z grupy, a potem awansował również na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku. Te jednak zakończyły się klęską i Adam Nawałka postanowił odejść z reprezentacji.

Przez kilka miesięcy był bezrobotny, aż w końcu postanowił przyjąć propozycję Lecha Poznań. Adam Nawałka kontrakt z Kolejorzem podpisał do 30 czerwca 2021 roku. 31 marca 2019 roku został jednak zwolniony.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_message]

Adam Nawałka – informacje

Data urodzenia: 23.10.1957
Miejsce Urodzenia: Kraków
Kariera piłkarska: Wisła Kraków, Polish-American Eagles
Kariera trenerska: Świt Krzeszowice, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Sandecja Nowy Sącz, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Asystent selekcjonera reprezentacji Polski (Leo Beenhakkera), GKS Katowice, Górnik Zabrze, Selekcjoner reprezentacji Polski, Lech Poznań
Kontrakt z Lechem Poznań: Ważny do 30 czerwca 2021 roku[/vc_message][vc_custom_heading text=”Zdjęcia Adama Nawałki”][vc_gallery type=”image_grid” images=”16838,16833,16819,16832″][info_list_father][/info_list_father][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][bimber_collection template=”upvote” columns=”3″ title=”Adam Nawałka – aktualności” title_size=”h3″ title_align=”” type=”recent” time_range=”all” max=”6″ offset=”” category=”” post_tag=”adam-nawalka” post_format=”” snax_format=”” show_featured_media=”standard” show_shares=”none” show_views=”none” show_votes=”none” show_comments_link=”none” show_categories=”none” show_subtitle=”none” show_summary=”standard” show_author=”none” show_avatar=”none” show_date=”none” show_voting_box=”none” show_call_to_action=”none” call_to_action_hide_buttons=”” show_action_links=”standard”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][bimber_collection template=”list-xxs” columns=”3″ title=”” title_size=”h4″ title_align=”” title_show=”standard” type=”recent” time_range=”all” max=”6″ offset=”” category=”” post_tag=”” post_format=”” snax_format=”” author=”” show_featured_media=”standard” show_shares=”standard” show_views=”standard” show_votes=”standard” show_comments_link=”standard” show_categories=”standard” show_subtitle=”standard” show_summary=”standard” show_author=”standard” show_avatar=”standard” show_date=”standard” show_voting_box=”standard” show_call_to_action=”standard” call_to_action_hide_buttons=”” show_action_links=”standard”][/vc_column][/vc_row]