Adam Nawałka ( były trener KKS Lech Poznań)

Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań został 25 listopada 2018 roku. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego wcześniej Ivana Djurdjevicia. Zanim poznański klub porozumiał się z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, to na ławce Lecha w dwóch meczach zasiadł Dariusz Żuraw.

W swojej piłkarskiej karierze Adam Nawałka reprezentował głównie barwy Wisły Kraków. Jest wychowankiem tego klubu, a w pierwszym zespole grał przez 10 lat. W 1985 roku wyjechał do AAC Eagles Chicago. Pod koniec 1989 roku zakończył karierę piłkarską.

Adam Nawałka był również reprezentantem Polski. W narodowych barwach rozegrał 38 meczów i zdobył jedną bramkę.

Po zawieszeniu butów na kołku postanowił zostać trenerem. Najpierw prowadził Świt Krzeszowice, a potem trafił do Wisły Kraków. Nie popracował tam jednak zbyt długo. W 2002 rok został trenerem Zagłębia Lubin, ale również szybko został zwolniony. Następnie związał się na rok z Sandecją Nowy Sąz, a potem przez niespełna dwa lata był trenerem Jagiellonii Białystok.

Pod koniec 2006 roku ponownie został szkoleniowcem Wisły Kraków i znów był to krótki epizod. To umożliwiło mu pracę w reprezentacji Polski jako asystent Leo Beenhakkera.

Kolejnymi klubami, które prowadził Adam Nawałka był GKS Katowice i Górnik Zabrze. W Zabrzu poszło mu na tyle dobrze, że otrzymał propozycję prowadzenia reprezentacji Polski.

Adam Nawałka w roli selekcjonera reprezentacji Polski sprawdził się znakomicie. Awansował na mistrzostwa Europy w 2016 roku, wyszedł na nich z grupy, a potem awansował również na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku. Te jednak zakończyły się klęską i Adam Nawałka postanowił odejść z reprezentacji.

Przez kilka miesięcy był bezrobotny, aż w końcu postanowił przyjąć propozycję Lecha Poznań. Adam Nawałka kontrakt z Kolejorzem podpisał do 30 czerwca 2021 roku. 31 marca 2019 roku został jednak zwolniony.

Adam Nawałka – informacje

Data urodzenia: 23.10.1957
Miejsce Urodzenia: Kraków
Kariera piłkarska: Wisła Kraków, Polish-American Eagles
Kariera trenerska: Świt Krzeszowice, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Sandecja Nowy Sącz, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Asystent selekcjonera reprezentacji Polski (Leo Beenhakkera), GKS Katowice, Górnik Zabrze, Selekcjoner reprezentacji Polski, Lech Poznań
Kontrakt z Lechem Poznań: Ważny do 30 czerwca 2021 roku

Zdjęcia Adama Nawałki

[info_list_father][/info_list_father]
[bimber_collection template=”upvote” columns=”3″ title=”Adam Nawałka – aktualności” title_size=”h3″ title_align=”” type=”recent” time_range=”all” max=”6″ offset=”” category=”” post_tag=”adam-nawalka” post_format=”” snax_format=”” show_featured_media=”standard” show_shares=”none” show_views=”none” show_votes=”none” show_comments_link=”none” show_categories=”none” show_subtitle=”none” show_summary=”standard” show_author=”none” show_avatar=”none” show_date=”none” show_voting_box=”none” show_call_to_action=”none” call_to_action_hide_buttons=”” show_action_links=”standard”]
[bimber_collection template=”list-xxs” columns=”3″ title=”” title_size=”h4″ title_align=”” title_show=”standard” type=”recent” time_range=”all” max=”6″ offset=”” category=”” post_tag=”” post_format=”” snax_format=”” author=”” show_featured_media=”standard” show_shares=”standard” show_views=”standard” show_votes=”standard” show_comments_link=”standard” show_categories=”standard” show_subtitle=”standard” show_summary=”standard” show_author=”standard” show_avatar=”standard” show_date=”standard” show_voting_box=”standard” show_call_to_action=”standard” call_to_action_hide_buttons=”” show_action_links=”standard”]

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.