Lech Poznań nie zwalnia tempa na rynku transferowym. Szóstym wzmocnieniem klubu będzie Christian Gytkjaer. Duńczyk we wtorek wieczorem wylądował w Berlinie, a w środę przejdzie testy medyczne.

Christian Gytkjaer w Poznaniu przebywał już w zeszłym tygodniu. Poznał wtedy klub, stadion oraz obejrzał sparing z Hapoelem Beer Szewa. Pomimo innych ofert podjął decyzję, że chce grać w Lechu. Nie bez znaczenia był tutaj argument finansowy. Gytkjaer będzie najlepiej zarabiającym zawodnikiem Koleorza.

– Wiking wylądował w Berlinie i jedzie do Poznania! Już o 8 rano Christian Gytkjaer rozpocznie testy medyczne w Lechu – takie SMS-y rozesłał we wtorek wieczorem Lech do kibiców posiadających karnet.
Christian Gytkjaer to 27-letni napastnik. Jego kontrakt z TSV 1860 Monachium wygasł, więc Lech nie będzie musiał za niego płacić Niemcom. Duńczyk w TSV 1860 Monachium w 18 meczach zdobył tylko dwie bramki. O wiele lepiej prezentował się w Rosenborgu, gdzie grał wcześniej. W 39 meczach strzelił 23 gole. W swojej karierze grał również w Lyngby BK, Nordsjaelland FC, Sandes Ulf oraz FK Haugesund. W reprezentacji Danii zaliczył jeden występ.

Christian Gytkjaer to szóste wzmocnienie Lecha Poznań. Wcześniej kontrakty podpisali Deniss Rakels, Nicklas Barkroth, Vernon De Marco, Mario Situm oraz Emir Dilaver.

Źródło: lechpoznan.com/x-news.pl

Comments

0 comments