Lech Poznań nie zdołał zakończyć 2016 roku zwycięstwem. W Krakowie Kolejorz tylko zremisował z Cracovią 1:1, choć miał mnóstwo okazji, aby rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść. Gola dla poznaniaków strzelił Lasse Nielsen.

W pierwszej połowie Lech Poznań był zespołem zdecydowanie lepszym. Dłużej utrzymywał się przy piłce, grał z polotem i stwarzał groźne sytuacje. Niestety brakowało skuteczności. Na listę strzelców mogli się wpisać m.in. Radosław Majewski, Szymon Pawłowski czy Maciej Gajos. Bardzo aktywny był Dawid Kownacki, który popisał się kilkoma świetnymi zagraniami do partnerów. Kolejorz do przerwy powinien rozstrzygnąć mecz, a jednak przegrywał. Kapitalnym uderzeniem z dystansu Matusa Putnocky’ego zaskoczył Marcin Budziński.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównane. Lech zdołał jednak doprowadzić do wyrównania, a bohaterem został Lasse Nielsen. Duńczyk najpierw popisał się znakomitą interwencją w defensywie i ustrzegł drużynę przed utratą drugiej bramki, a po chwili sam wpisał się na listę strzelców. Więcej goli już nie padło i spotkanie skończyło się podziałem punktów. Podopieczni Nenada Bjelicy nie wykorzystali tym samym szansy na wskoczenie na podium i zmniejszenie znacząca strat do Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok, które przegrały w sobotę swoje mecze.

Warto odnotować, że w Lechu Poznań zadebiutował Paweł Tomczyk, który w końcówce meczu zmienił Dawida Kownackiego.

Cracovia – Lech Poznań 1:1 (1:0)

1:0 – Budziński 40′
1:1 – Nielsen 77′

Składy:

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz (40′ Robert Litauszki), Tomasz Brzyski – Erik Jendrisek (46′ Sebastian Steblecki), Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Jakub Wójcicki (73′ Paweł Jaroszyński) – Mateusz Szczepaniak, Krzysztof Piątek.

Lech: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Tamas Kadar – Maciej Gajos (74′ Dariusz Formella), Abdul Aziz Tetteh – Darko Jevtić, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski (63′ Marcin Robak) – Dawid Kownacki (83′ Paweł Tomczyk)

Comments

0 comments