w ,

Czy Christian Gytkjaer zdąży na ligę? Napastnik Lecha Poznań wraca do zdrowia

Christian Gytkjaer (Lech Poznań)
Fot. Michał Jankowski

Napastnik Lecha Poznan, Christian Gyktjaer nie tylko stracił końcówkę sezonu z powodu kontuzji, ale również początek okresu przygotowawczego. Duńczyk trenuje już jednak z całym zespołem i powinien zdążyć na inaugurację Ekstraklasy. Czy będzie jednak w optymalnej dyspozycji?

Christian Gytkjaer kontuzji stopy nabawił się w kwietniu. Z tego powodu stracił cztery mecze, ale potem wrócił do gry i pojawił się na boisku w spotkaniach z Cracovią i Lechią Gdańsk. Potem znów pojawiły się problemy zdrowotne i napastnik Lecha Poznań nie udał się do Gliwic. Stracił również wyjazd na mecze reprezentacji Danii. 

Gytkjaer nie wystąpił również w żadnych z dotychczasowych sparingów. W Opalenicy trenował indywidualnie. Od niespełna tygodnia trenuje jednak z drużyną – informuje oficjalna strona Lecha Poznań. Rokowania są takie, że 29-letni zawodnik będzie do dyspozycji Dariusza Żurawia na inauguracyjne spotkanie nowego sezonu PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice.

Zobacz również: Robert Gumny w jedenastce sezonu PLP

Nie wiadomo jednak czy lechita zdąży dojść do optymalnej formy. Kto mógłby go zastąpić? W sparingach w ataku występował Timur Żamaletdinow, ale nie błyszczał formą. W tym tygodniu do zajęć wrócił Paweł Tomczyk. W razie konieczności może tam wystąpić również Joao Amaral.

W zeszłym sezonie Christian Gytkjaer rozegrał dla KKS Lech Poznań 39 meczów. Zdobył w nich 17 bramek oraz zaliczył 4 asysty.

Zobacz również: Lubomir Satka – kim jest, jak gra?

Robert Gumny (Lech Poznań)

Robert Gumny w jedenastce sezonu PZP

Kamil Jóźwiak mógł odejść z Lecha Poznań

Robert Gumny i Kamil Jóźwiak wrócili do treningów z Lechem Poznań