Matus Putnocky (Lech Poznań)

Matus Putnocky do Lecha Poznań trafił z Ruchu Chorzów i ostro rywalizuje o miejsce w bramce z Jasminem Buriciem. Jak przyznaje długo nad ofertą Kolejorza się nie zastanawiał.

Walka o miejsce w pierwszym składzie pomiędzy Matusem Putnocky’m, aJasminem Buriciem zapowiada się bardzo interesująco. Bośniak ma za sobą dobry sezon, ale nowy nabytek Lecha Poznań błysnął w sparingach i nie przyszedł do Poznania siedzieć na ławce. – Rywalizacja była i będzie. Jasmin ma za sobą dobry sezon i myślę, ma mocniejszą pozycję niż ja – mówi Putnocky, który ma przeczucie, że przynajmniej na początku w bramce stanie jego rywal.

W Ruchu Chorzów Słowak spisywał się bardzo dobrze. W Kolejorzu będzie musiał jednak przestawić się na nieco inny styl gry. W klubie tym na pewno będzie miał mniej okazji do interwencji i ważne będzie zachowanie koncentracji, aby w kluczowym momencie nie zawieść. – Pokazały już to mecze sparingowe. W Slovanie Bratysława było tak samo i mam nadzieję, że dam radę – dodaje bramkarz Lecha.

Putnocky kontrakt z poznańskim klubem podpisał już w maju. W Chorzowie mieli do niego o to spory żal i w ostatnich meczach sezonu już nie grał. – Nie mam żadnych pretensji do Ruchu. Ten klub dał mi dużo. Jest to normalne, gdy trener da szanse zawodnikom, którzy zostają w drużynie – kontynuuje.

32-letni nie zastanawiał się długo nad propozycją z Lecha Poznań. – Pierwszą ofertę miałem z Lecha i zdecydowałem, że będzie to krok w przód. Przyjechałem do Poznania i jestem zadowolony. Lech ma za sobą nieudany sezon, ale mam nadzieję, że następny będzie lepszy – kończy Matus Putnocky.

Comments

0 comments