Dariusz Dziekanowski w felietonie dla „Przeglądu Sportowego” wyraził zaniepokojenie rozwojem Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka. Tymczasem Zbigniew Boniek na łamach „Piłki Nożnej” zdradził, że ten drugi jest blisko powołania do seniorskiej reprezentacji Polski.

– Niepokoi mnie bardzo powolny rozwój poznańskich młodzieżowców: Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka. Mam wrażenie, że obaj w tym rozwoju się zatrzymali. Dawno już pokazali, że mają ponadprzeciętny talent, ale przyszła pora, żeby zrobili kolejne kroki, by stali się zawodnikami znaczącymi – napisał Dariusz Dziekanowski w felietonie dla „Przeglądu Sportowego”.

Obaj zawodnicy rzeczywiście nie błyszczeli przez długi czas. Oczekiwania wobec Roberta Gumnego są dużo większe. Kamil Jóźwiak natomiast w ostatnich tygodniach poprawił swoją dyspozycję.

Według Zbigniewa Bońka Jóźwiak ma spore szanse na powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. – Selekcjoner przygląda się kilku zawodnikom z kadry U-21 Czesława Michniewicza, bardzo blisko otrzymania powołania do dorosłej reprezentacji jest Kamil Jóźwiak – powiedział prezes PZPN na łamach „Piłki Nożnej”.

Comments

0 comments