Darko Jevtić nabawił się urazu i opuszcza zgrupowanie drużyny na Mazowszu. Szwajcar wróci do Poznania na planowany w piątek zabieg, który ma wyeliminować jego kłopot z kolanem.

Ofensywny pomocnik od samego początku przygotowań zmaga się z problem przeciążeniowym w pobliżu kolana. – „To tzw. kolano biegacza. Uraz polega na nadmiernym napięciu pasma biodrowo-piszczelowego, które wchodzi w kontakt z kością udową. Te dolegliwości nie pozwalają piłkarzowi na normalne trenowanie” – mówi klubowy lekarz dr Paweł Cybulski.

Wspomniany wcześniej problem uniemożliwił zawodnikowi rozegranie całej pierwszej połowy, tak jak planował to trener Jan Urban. Uraz nie ustąpił i Jevtić w 31. minucie musiał opuścić boisko. Zastąpił go Maciej Gajos. – „W trakcie obozu miał zindywidualizowany trening, ale nie było dużej poprawy, stąd decyzja o zabiegu” – podkreśla lekarz.

Nie oznacza to jednak, że 23-letniego piłkarza czeka długi rozbrat z futbolem. Po przejściu zabiegu, plan zakłada, iż zawodnik wróci do treningów już za tydzień. – „Po tym zabiegu ruch jest wskazany, więc bardzo szybko wejdzie do pierwszych treningów. Za tydzień powinien wrócić do treningów z całą drużyną” – twierdzi dr Cybulski.

Comments

0 comments