Dawid Kownacki (Lech Poznań)

Dawid Kownacki należy do grupy zawodników, którzy mogą opuścić szeregi Lecha Poznań. Wśród zainteresowanych znalazły się kluby z Włoch, Holandii, a także słynny Liverpool FC. Teraz do tej listy dołącza… Wisła Płock.

Jak podaje serwis WP SportoweFakty, oba kluby już się kontaktowały w sprawie ewentualnego przejścia młodego napastnika do „Nafciarzy”.  – „Obserwowaliśmy Dawida podczas meczów sparingowych, jednak żadnych konkretów na razie nie ma, bo włodarze Lecha przekazali, że Kownacki pozostanie w Poznaniu. Nie ukrywam, że chętnie widzielibyśmy go u siebie, ale też nie możemy zbyt długo czekać, musimy jak najszybciej skompletować kadrę.” – powiedział prezes płockiego zespołu, Jacek Kruszewski.

Miniony sezon dla wychowanka Stilonu Gorzów Wielkopolski nie należał do szczególnie udanych. 19-latek we wszystkich rozgrywkach rozegrał 34 spotkania. Zdobył w nich siedem bramek i dołożył jedną asystę. W drużynie Marcina Kaczmarka z pewnością mógłby się odbudować, choć nie wiadomo, czy grą w tym klubie byłby zainteresowany sam zawodnik.

Dawid Kownacki trafił do Kolejorza w 2005 roku. Pod koniec 2013 roku zadebiutował w pierwszym zespole, w meczu z Wisłą Kraków. Do tej pory w barwach „Poznańskiej Lokomotywy” zagrał w 85 meczach, w których strzelił 16 goli i zaliczył 8 ostatnich podań. Kontrakt młodego piłkarza z Lechem wygasa wraz z końcem nadchodzącego sezonu.

Comments

0 comments