Dawid Kownacki (Lech Poznań)Nie w Sporting Liege, a we włoskiej Sampdorii zagra Dawid Kownacki. Napastnik Lecha Poznań jest o krok od przenosin do Serie A. Dołączy więc Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego, którzy reprezentują już barwy Sampdorii.

O tym, że Dawid Kownacki jest bliski podpisania kontraktu z Sampdorią poinformowała na Twitterze agencja menedżerska Top Goal, która reprezentuje Dawida Kownackiego. – Lech i Sampdoria porozumiały się w sprawie transferu Dawida Kownackiego. Pozostały szczegóły – czytamy.

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to 20-letni napastnik w najbliższych dniach oficjalnie zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik włoskiego klubu. Jeszcze dwa dni temu wydawało się, że „Kownaś” trafi do Belgii, ale ostatecznie kluby się poróżniły i nie osiągnięto porozumienia. Nie wykluczone, że wpływ na to miała oferta Sampdorii.

Dawid Kownacki będzie trzecim wychowankiem występującym w tym klubie. Wcześniej związali się z nim Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Dawid Kownacki pomimo iż ma dopiero 20 lat zdążył rozegrać w Lechu 117 spotkań. Strzelił w nich 27 goli i zaliczył 11 asyst.

Comments

0 comments