Kadra Kolejorza lada moment może się poszerzyć. To za sprawą 28-letniego napastnika z Hiszpanii – Dionisio Emanuel Villalba Rojano, znanego lepiej jako Dioni, który od godziny 10:00 przechodzi testy medyczne w klinice Rehasport. Jeśli wypadną pozytywnie, to wówczas gracz z Półwyspu Iberyjskiego podpisze dwuletnią umowę z siedmiokrotnym mistrzem Polski.

Wychowanek Malagi oglądał wczorajszy mecz z Cracovią z trybun. Występował przede wszystkim w drużynach z rodzimej ligi, choć przywdział również koszulkę włoskiego Udinese Calcio, jednak nie wystąpił tam w żadnym spotkaniu.

Dioni jest typowym lisem pola karnego, słynącego z dużej siły fizycznej, a przy tym niezłej szybkości. Dobrze gra głową i pewnie egzekwuje „jedenastki”. Lewonożny napastnik w ostatnich dwóch latach występował w CF Fuenlabrada, klubu z trzeciej ligi hiszpańskiej. Tam przez cały pobyt rozegrał 82 mecze, w których ustrzelił 47 goli.

Bramkostrzelny zawodnik z południa Europy będzie piątym wzmocnieniem Lecha Poznań w obecnym okienku transferowym. Wcześniej zakontraktowani zostali Tomasz Cywka, Karol Szymański, Pedro Tiba oraz Joao Amaral. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec działań włodarzy klubu.

Comments

0 comments