Ioan-Hora-Lech-PoznanIoan Hora może wkrótce zostać piłkarzem Lecha Poznań. Jak informuje Głos Wielkopolski rumuński napastnik pojawił się już podobno w stolicy Wielkopolski. Zakontraktowanie tego zawodnika byłoby dużym wzmocnieniem Kolejorza.

O tym, że Ioan Hora znajduje się w kręgu zainteresowań Lecha Poznań mówiło się od dłuższego czasu. Wydawało się jednak, że szansa na dokonanie tego transferu są praktycznie zerowe. Hora jest królem strzelców ligi rumuńskiej i wyceniany jest na milion euro.

Według informacji Głosu Wielkopolskiego Ioan Hora w czwartek pojawił się w Poznaniu i jeszcze w piątek może podpisać umowę z Lechem. Doniesienia te potwierdzają nieoficjalne źródła. Hora ma jednak oferty również z innych klubów, w tym z Legii Warszawa.

Hora ma 28 lat i od lipca 2015 roku reprezentuje barwy Pandurii. Wcześniej występował w Tirgu Mures, Cluj, Gloria Bistira oraz UTA Arad. Łącznie w 265 meczach zdobył 49 goli i zaliczył 17 asyst. Bilans ten nie robi wielkiego wrażenia, ale jeśli wziąć pod uwagę tylko występy w Pandurii to jest  o wiele lepszy. W 37 spotkaniach do siatki rywali Hora trafiał aż 20 razy i miał 4 asysty.

Czytaj więcej na WP SportoweFakty.

Źródło: Głos Wielkpolski, inf. własna.

Comments

0 comments