Hubert Sobol w rundzie wiosennej nie będzie występował w Lechu Poznań. 18-letni napastnik został na rok wypożyczony do Warty Poznań. Może jednak wrócić do Kolejorza po zakończeniu sezonu.

Warcie już od dawna zależało na sprowadzeniu Huberta Sobola. Chciała to zrobić już latem, ale wtedy się nie udało. Dla Lecha Poznań wypożyczenie zawodnika do Warty to bardzo dobre rozwiązanie. Sztab szkoleniowy będzie mógł na bieżąco śledzić jego postępy, a niewykluczone, że raz na jakiś czas pojawi się on również na treningu Lecha.

W meczu z Wisłą Kraków Adam Nawałka dał Sobolowi zadebiutować w pierwszym zespole Kolejorza. Na boisku pojawił się w doliczonym czasie gry. W rezerwach zdobył 10 goli w 11 meczach.

– Gdziekolwiek był, w jakiejkolwiek kategorii wiekowej występował, zawsze strzelał dużo goli, a my szukaliśmy właśnie bramkostrzelnego napastnika. Znamy jego walory: jest szybki, ruchliwy, często znajduje się w polu karnym i potrafi dobrze wychodzić do prostopadłych piłek. Co ważne, szybko podejmuje decyzje o strzale na bramkę i jest w tym skuteczny – mówi na oficjalnej stronie Warty Poznań Tomasz Wichniarek, dyrektor wykonawczy klubu.

Comments

0 comments