w

Jakub Moder podpisał trzyletnią umowę

Jakub Moder w piątek podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. Pomocnik związał się z klubem trzyletnią umową, która będzie obowiązywała do czerwca 2020 roku.
18-letni zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Swoje pierwsze kroki w piłce stawiał w Warcie Poznań. Trzy lata temu trafił do Kolejorza. Wpierw występował w zespołach juniorskich, a od sezonu 2015/2016 gra w drużynie rezerw Lecha. W minionym sezonie na trzecioligowych boiskach zagrał w 28 spotkaniach, w których zdobył pięć bramek. Wystąpił też w trzech meczach zespołu juniora starszego.

– Wierzymy w to, że Kuba podąży ścieżką, którą wcześniej przemierzyli Janek Bednarek, Karol Linetty, ale też Robert Gumny. Mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijać i pomagać klubowi w zdobywaniu trofeów. Kuba to obok Dawida Kurminowskiego jeden z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników z naszej akademii. Bardzo liczymy na to, że wkrótce będzie ważną postacią pierwszej drużyny – mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Piłkarz już w poprzednim sezonie pojawiał się na treningach pierwszego zespołu. – To bardzo ciekawe doświadczenie. Od każdego z trenerów i zawodników mogę się wiele nauczyć – mówił wtedy zawodnik. W lipcu Moder wspólnie z Kurminowskim na stałe dołączy do pierwszej drużyny. Będzie w ten sposób zdobywał doświadczenie w trakcie treningów. Na podtrzymanie rytmu meczowego będzie mógł liczyć w drugim zespole.

Młody lechita jest bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Nie ukrywa, że ten zmobilizuje go do jeszcze cięższej pracy. – Bardzo się cieszę, że Lech chce na mnie stawiać i mi zaufał. To dla mnie bardzo ważne. Teraz chcę się zadomowić w Poznaniu i w pierwszym zespole. Cieszę się z podpisania kontraktu, ale nie mogę spocząć na laurach. Pora na wykonanie kolejnego kroku – mówi pomocnik Kolejorza, Jakub Moder.

Pomocnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Cztery razy zagrał w drużynie do lat 17, a sześć w kadrze do lat 18. Po raz ostatni wystąpił w niej w marcu, gdy biało-czerwoni rozegrali dwumecz towarzyski z Węgrami.

Źródło: inf. prasowa

<B>Zobacz również: Nenad Bjelica nie odstawił Marcina Robaka</b>
<script class=”XlinkEmbedScript” src=”//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js” type=”application/javascript” data-width=”640″ data-height=”360″ data-url=”//get.x-link.pl/0c99c62c-6fcf-7e55-1618-0fde1432ce5d,72124f9a-3df6-f6ed-5c27-b5d6560c76cb,embed.html”></script>

MCN

Radość z czwartego z rzędu mistrzostwa

Oficjalnie: Jan Bednarek zawodnikiem Southampton. Jest rekord transferowy!