Wszystko wskazuje na to, że Jan Bednarek przejdzie do Southampton, a Lech Poznań zarobi rekordową kwotę pieniędzy. 21-letni piłkarz ma kosztować ok 6,5 miliona euro.

O zainteresowaniu Southampton Janem Bednarkiem mówiło się od dawna. Nie wpłynęła na to nawet zmiana trenera. Nowym menedżerem “Świętych” został Manuel Pellegrini. Lech Poznań początkowo odrzucał oferty Anglików oscylujące w granicach pięciu, a nawet sześciu milionów euro.

Ostatecznie udało się wynegocjować kwotę ok 6,5 miliona euro. Będzie to rekord transferu z ligi polskiej. Dotychczas najdroższym piłkarzem był Adrian Mierzejewski, który z Polonii Warszawa został sprzedany do Turcji za 5,25 mln euro.

We wtorek Jan Bednarek wraz z menedżerem Fabryki Futbolu Tomaszem Magdziarzem wyleciał do Anglii. W środę młodzieżowy reprezentant Polski ma przejść testy medyczne, a potem podpisać kontrakt.

Jan Bednarek w Lechu Poznań zadebiutował we wrześniu 2013 roku za kadencji Mariusza Rumaka. Podstawowym obrońcą został jednak dopiero w tym sezonie. W poprzednim występował na wypożyczeniu w Górniku Łęczna. Łącznie Bednarek w Kolejorzu zagrął 40 razy. Zdobył jedną bramkę.


Źródło: lechpoznan.com/x-news.pl

Comments

0 comments