Jan-Urban

Trener Lecha Poznań Jan Urban wraz z dniem dzisiejszym przestał być szkoleniowcem pierwszej drużyny Kolejorza – poinformowano na oficjalnej witrynie internetowej.

„Trener Jan Urban wypełnił powierzoną mu misję, wyprowadził zespół z trudnej sytuacji, zdobył Superpuchar i był finalistą Pucharu Polski, umiejętnie prowadził młodych zawodników w I drużynie za to jesteśmy Mu bardzo wdzięczni. (…) Lech potrzebuje nowych impulsów” – tak zarząd uargumentował swoje swoje stanowisko.

Włodarze postanowili zakończyć współpracę, choć kilka miesięcy temu postanowili przedłużyć kontrakt z trenerem Urbanem. Z całą pewnością wpływ miały na to bardzo słabe wyniki, jakie „Poznańska Lokomotywy” odniosła od początku obecnego sezonu Lotto Ekstraklasy, pomimo dobrego początku w postaci zdobycia Superpucharu Polski na stadionie Legii. Nie należy także zapominać o przeciętnej rundzie wiosennej w ubiegłych rozgrywkach.

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Lecha. Swego czasu mówiło się o kandydaturze byłego selekcjonera reprezentacji Bułgarii, Ljubosława Penewa. W kuluarach można było także usłyszeć o Adrianie Guli, choć w tym wypadku wydaje się, że klub nie zdecyduje się na wykupienie 41-letniego Słowaka z MSK Ziliny. Konferencja prasowa i prezentacja trenera, który zastąpi Jana Urbana będzie miała miejsce jutro, o godzinie 13:00.

Comments

0 comments