Inea-StadionPo odejściu z klubu Jana Bednarka, który podpisał kontrakt z Southampton, Lech Poznań  poszukuje jego następcy. Zdaniem serwisu WP SportoweFakty jednym z kandydatów do gry w Kolejorzu jest Jarosław Fojut z Pogoni Szczecin.

Lech Poznań w letnim okienku transferowym stracił już dwóch środkowych obrońców: Macieja Wilusza i Jana Bednarka. Pozyskał za to Vernona De Marco, a w spotkaniu z FK Pelister na środku obrony zagrał Emil Dilaver, który jest nominalnym prawym obrońca. Poznański klub chciałby więc sprowadzić jeszcze jednego środkowego obrońce.

Jednym z kandydatów ma być Jarosław Fojut. Od dwóch lat występuje w Pogoni Szczecin. Wcześniej był również zawodnikiem Boltonu Wanderers, Luton Town, Stockport County, Śląska Wrocław, Tromse i Dundee United. W ekstraklasie rozegrał łącznie 119 meczów i zdobył sześć bramek. Jego pozyskanie mógłby ułatwić fakt, że do Pogoni Szczecin odejdzie najprawdopodobniej Szymon Pawłowski.

Zdanie kibiców na temat ewentualnego sprowadzania Fojuta do Lecha Poznań są podzielone. Jedni uważają go solidną alternatywą dla obecnych obrońców, ale inni wytykają mu wywiad, w którym kiedyś zadeklarował, że jest kibicem Legii Warszawa. Z pewnością przez to trudniej byłoby mu zyskać przychylność fanów.

Zobacz również: Darko Jevtić po meczu z FK Pelister

Comments

0 comments