Lech Poznań, po zatrudnieniu pochodzącego z Portugalii Pedro Tiby, sięga po kolejnego gracza z tego kraju. Zawodnik jeszcze dzisiaj pojawi się w Poznaniu i przejdzie testy medyczne. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, 26-latek podpisze czteroletnią umowę z wielkopolskim zespołem.

Wliczając wszystkie opłaty, koszt transferu wyniesie 1,5 miliona euro. Jest to nowy rekord Lecha Poznań, przebijający ilość pieniędzy, jaką włodarze siedmiokrotnego mistrza Polski wydali na Pedro Tibę i Rafała Murawskiego, czyli milion euro. W minionym sezonie występował w barwach Vitorii Setubal. W samych rozgrywkach ligowych wystąpił 33 razy, zdobył 9 bramek i zanotował 2 asysty.

Zobacz również -> Tak gra Joao Amaral (wideo)

Jego dobre występy dostrzegła lizbońska Benfica, która zakontraktowała uzdolnionego gracza. Okazało się jednak, że Joao Amaral nie ma szans na grę i miał zostać wypożyczony. Ostatecznie Lechowi Poznań udało się wynegocjować transfer definitywny.

Joao Amaral jest niezwykle wszechstronnym piłkarzem. Może grać na obu skrzydłach, za napastnikiem, a także jako wysunięty snajper.

Comments

0 comments