Juliusz Letniowski został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. 20-letni pomocnik zbierał świetne recenzje za występy w pierwszoligowej Bytovii Bytów. Bardzo chwalą go byli klubowi koledzy mający poznańskie korzenie: Michał Jakóbowski oraz Filip Burkhardt. 

Juliusz Letniowski w rundzie jesiennej zdobył dla Bytovii Bytów siedem goli i zaliczył trzy asysty. W plebiscycie serwisu „Weszło” został wybrany największym objawieniem pierwszej ligi. – Brawo dla Lecha. Mega dobry ruch transferowy – mówi Filip Burkhardt, pomocnik Bytovii, a w przeszłości zawodnik Lecha Poznań.

Również Michał Jakóbowski uważa, że Kolejorz świetnie postąpił sprowadzają Juliusza Letniowskiego. Jakóbowski, który również grał w Lechu, był obok Letniowskiego najlepszym zawodnikiem Bytovii w rundzie jesiennej. Co ciekawe on również przeniósł się do Poznania i wrócił do Warty. 

– Jest to bardzo dobry chłopak i jest to znakomity ruch ze strony klubu. Fajnie nam się współpracowało. Przychodził z 3 ligi jako młody gniewny, dobrze wkomponował się w zespół. Brał ciężar gry, dużo strzelał. Jego warunki za tym nie przemawiają, ale ma siłę w nodze – ocenia Letniowskiego Michał Jakóbowski w rozmowie z telewizją WTK.

Podobnie 20-letniego pomocnika charakteryzował na Twitterze Filip Burkhardt. – Mega utalentowany i fajny chłopak. Dawno nie widziałem tak dobrego młodzieżowca. Skoro chce go sam trener Nawałka to myślę, że dostanie szansę i dobrze się zaprezentuje. Potrafi strzelać bramki po indywidualnych akcjach. Nie boi się dryblować, a co najważniejsze potrafi to robić. Mimo, że jest chudziutki, to ciężko go przepchnąć. Zadziora na boisku – napisał „”Bury”, który jest przekonany, że Letniowski poradzi sobie w Lechu.

Michał Jakóbowski w pierwszym zespole Lecha Poznań rozegrał trzy mecze w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. Mariusz Rumak wprowadzał go na końcówki spotkań z Piastem Gliwice, Widzewem Łódź oraz Wisłą Kraków. Z kolei Filip Burkhardt nie doczekał się nigdy szansy gry w pierwszym zespole.

Comments

0 comments