Lech Poznań

Fot. Dawid Ćmielewski

Lech Poznań ogłosił kadrę, która pojedzie na przedsezonowe zgrupowanie do Kępy koło Sochocina. Podopieczni Jana Urbana wraz z całym sztabem szkoleniowym w poniedziałek wyjadą do mazowieckiej wsi, aby przygotować się do nadchodzącego sezonu.

Tak jak było wcześniej zapowiadane, na obóz przygotowawczy nie pojedzie żaden z zawodników klubowej Akademii. Powodem takiej decyzji jest konieczność odpoczynku po sezonie zakończonym później, aniżeli pierwszy zespół. Na zgrupowanie nie pojedzie także Karol Linetty i Tamas Kadar, którzy biorą udział w trwających obecnie Mistrzostwach Europy we Francji.

W kadrze znaleźli się natomiast wszyscy czterej nowi piłkarze, którzy niedawno dołączyli do Kolejorza, czyli Matus Putnocky, Lasse Nielsen, Radosław Majewski i Maciej Makuszewski. Jan Urban zabierze także ze sobą wracających z wypożyczeń Jana Bednarka i Dariusza Formellę. Wśród dwudziestu trzech zawodników zabrakło natomiast Szymona Drewniaka, który najprawdopodobniej zostanie ponownie wypożyczony do innego klubu.

Kadra Lecha Poznań:

Bramkarze: Jasmin Burić, Matus Putnocky, Mateusz Lis

Obrońcy: Robert Gumny, Lasse Nielsen, Tomasz Kędziora, Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Dariusz Dudka, Maciej Wilusz, Jan Bednarek

Pomocnicy: Maciej Makuszewski, Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Darko Jevtić, Maciej Gajos, Radosław Majewski, Szymon Pawłowski, Kamil Jóźwiak, Dariusz Formella

Napastnicy: Dawid Kownacki, Nicki Bille Nielsen, Marcin Robak

Comments

0 comments