jozwiak

Kamil Jóźwiak podpisał profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. Obowiązywać on będzie przez trzy lata. Utalentowany pomocnik oczekuje teraz na debiut w Ekstraklasie.

O tym, ze Kamil Jóźwiak posiada duży potencjał mówiło się już od jakiegoś czasu. 17-letni otrzymał szanse gry w sparingach podczas zimowego okresu przygotowawczego i w pełni je wykorzystał. Prezentował się znakomicie. Grał odważnie, bez kompleksów i wielu kibiców już nie może doczekać się kiedy Jóźwiak otrzyma szansę debiutu w Ekstraklasie.

– Mieliśmy kilka ofert z innych klubów, zarówno polskich jak i zagranicznych, ale bliska perspektywa gry w pierwszym zespole Lecha była nas opcją numer jeden. Jak tylko Kamil będzie ciężko pracował, na pewno otrzyma szanse regularnej gry w pierwszej drużynie – mówi Sławomir Jóźwiak, ojciec młodego piłkarza Lecha dla f-mg.com.

Mimo zagranicznych propozycji Jóźwiak zostaje w Kolejorzu. – Wielu zawodnikom dłuższa gra w Ekstraklasie wyszła na dobre. Konsultowaliśmy się w tej sprawie m.in. z menadżerem Przemkiem Pańtakiem, który zwracał uwagę na bliską perspektywę gry w pierwszym zespole. Jako pozytywny przykład mamy Tomka Kędziorę, który również przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowy Lecha, by na końcu dostać prawdziwą szansę w pierwszej drużynie. Kamil chce pójść identyczną ścieżką – dodaje Sławomir Jóźwiak.

17-letni zawodnik jest bardzo zadowolony z pozostania w Poznaniu. – Lech to klub, który kocham od dzieciństwa. U mnie w lubuskim wszyscy mają fioła na tym punkcie i mi również to się udzieliło. Już jako pięciolatek marzyłem, żeby grać w Lechu. Jestem lechitą z krwi i kości i zrobię wszystko, aby grać jak najlepiej. Jedyne co mogę teraz zrobić to dalej cały czas potwierdzać trenerowi Urbanowi, że zasługuję na szans – mówi Kamil Jóźwiak.

Comments

0 comments