Kamil Vacek zagra w Lechu Poznań

Od kilku tygodni mówi się o transferze do Lecha Poznań Kamila Vacka. Pomocnik, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Piaście Gliwice powinien wkrótce zostać graczem Kolejorza.

Czech nie pojechał na zgrupowanie drużyny z Gliwic do Ołumońca. Oficjalnie potwierdził to klub na swojej stronie internetowej. Nie musi to oznaczać rychłego transferu do Poznania. Transfer zostanie najprawdopodobniej sfinalizowany dopiero na początku lipca ze względów formalnych.

Według nieoficjalnych informacji Piast wykupił Vacka ze Sparty, ale tylko po to, aby sprzedać go Lechowi. Czeski pomocnik oficjalnie graczem gliwickiego klubu zostanie dopiero w lipcu, gdy wygaśnie wypożyczenie i dopiero wtedy będzie mógł przejść do Poznania. Sprawa może zakończyć się wcześniej, ale do tego potrzebna jest zgoda Sparty.

Oficjalnego potwierdzenia wciąż nie ma. Na pytania dotyczące przyszłości Vacka w Piaście trener Radoslav Latal odpowiedział wymijająco. – „Dzwońcie do pana Artura Płatka, ja nic nie wiem.” Czy oznacza to, że 29-letni pomocnik przejdzie do Lecha? Wiadomo już, że Vacek oficjalnie pożegnał się z kolegami z zespołu, co oznacza, że w nowym sezonie będzie reprezentował barwy innego klubu.

Good luck bro…We'll miss you???

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Josip Barisic (@j.barisic)

Comments

0 comments