W ciągu ostatnich kilku dni, Lech solidnie pracuje, aby wzmocnić swoją kadrę przed rozpoczęciem nowego sezonu. W środę trzyletni kontrakt z klubem podpisał Lasse Nielsen, a teraz, jak podaje portal Weszło, do Kolejorza trafić ma pomocnik Piasta Gliwice – Kamil Vacek.

29-letni pomocnik trafił do Gliwic przed minionym sezonem. Został wypożyczony na rok ze Sparty Praga. W poprzednim sezonie rozegrał w barwach „Piastunek” 33 spotkania, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 8 asyst.

Czech został wykupiony przez Gliwiczan, ale tylko po to, aby sprzedać zawodnika Kolejorzowi. Obecnego wicemistrza Polski najzwyczajniej w świecie nie stać na byłego zawodnika Sparty Praga, czego nie można powiedzieć o drużynie ze stolicy Wielkopolski.

Lecha w najbliższym okienku transferowym czeka solidna przebudowa. Już dzisiaj wiemy, że z drużyną pożegnali się tacy piłkarze jak Marcin Kamiński, czy Gergo Lovrencsics, a najprawdopodobniej w przyszłym sezonie nie zobaczymy także Karola Linettego. W obliczu takich zmian, Vacek nie powinien mieć większych problemów z wywalczeniem sobie miejsca w podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Jana Urbana.

Comments

0 comments