Karol Linetty wyleciał na testy medyczne do nowego klubu – poinformowała oficjalna witryna Lecha Poznań. Jeśli wychowanek Kolejorza je przejdzie, to trafi do nowego zespołu. Nową drużyną młodego zawodnika będzie najprawdopodobniej włoska Sampdoria. 

Pomocnik od kilku miesięcy był łączony z silnymi europejskimi klubami. Wśród nich wymieniało się m.in. Tottenham Hotspur, ACF Fiorentinę, a także SSC Napoli. Ostatnie doniesienia podają jednak, że wyścig o podpis młodego piłkarza wygrała U.C. Sampdoria. Zespół z Genui, jak podają niektóre media, zaoferował za Linetty’ego trzy miliony euro i bonusy. Suma transferu miałaby wynieść nieco ponad cztery miliony, co spotkało się z aprobatą włodarzy klubu z Wielkopolski.

Urodzony w Żninie zawodnik trafił do Lecha w 2006 roku. Do tej pory w zespole siedmiokrotnego Mistrza Polski rozegrał 112 spotkań, w których zdobył 11 goli i dołożył 15 asyst. 21-letni piłkarz wystąpił także w Reprezentacji Polski. Łącznie w kadrze rozegrał 10 meczów i strzelił jednego gola w pojedynku towarzyskim przeciwko Norwegii.

Comments

0 comments