Przebudowa Lecha Poznań cały czas trwa. Już wiadomo, że w przyszłym sezonie przy Bułgarskiej nie zobaczymy m.in. Marcina Kamińskiego i Gergo Lovrencsicsa. Wiele mówi się także o odejściu Darko Jevticia, Paulusa Arajuuriego i Karola Linetty’ego. Szwajcarem interesuje się Partizan Belgrad, usługami Fina interesuje się Legia Warszawa, a za 21-letniego wychowanka drużyny z Wielkopolski przychodzą coraz lepsze oferty.

Jak podaje serwis eyefootball.com, sprowadzeniem Linetty’ego jest zainteresowane AFC Bournemouth. Klub występujący w Premier League zdaje sobie sprawę, że piłkarz jest na sprzedaż, a jego cena wynosi około 3,2 miliona funtów. Warto wspomnieć o tym, że w tym klubie występuje Artur Boruc.

Sam zawodnik w kilku wywiadach wspominał, że liga angielska jest jego ulubioną. Nie wiadomo jednak, czy 21-letni piłkarz byłby zainteresowany grą w klubie z południowej Anglii. Z całą pewnością nie jest ta sama klasa, co np. Tottenham Hotspur, z którym był łączony kilka miesięcy temu, lecz w zespole z White Hart Lane prawdopodobnie nie miałby tylu szans na grę, co w drużynie prowadzonej Eddie’go Howe’a.

Kluby z Premier League nie są jedynymi, które są zainteresowane usługami wychowanka Lecha Poznań. Wśród nich wciąż znajduje się Club Brugge. Zawodnik do Belgii miał trafić rok temu, sam nawet udał się na mecz tego zespołu, ale ostatecznie Lech Poznań nie dogadał się z Belgami w sprawie transferu tego zawodnika. Swego czasu mówiło się także o zainteresowaniu włoskiego Napoli.

Karol Linetty trafił do Kolejorza w 2006 roku. Do tej pory w barwach „Poznańskiej Lokomotywy” rozegrał 112 spotkań, zdobył 11 bramek i zaliczył 14 asyst. Jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu 2018 roku.

 

Comments

0 comments