w

Kibice Lecha Poznań wiosną na stadionie w Poznaniu i wyjazdach.

Jak kibice Kolejorza dopingowali poznański zespół w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012, zarówno w meczach w Poznaniu jak i tych, które lechici grali na wyjazdach.

Pierwsze mecze 2012 roku nie ściągały na Bułgarską tłumów, głównie ze względu na słabe wyniki sportowe. Premierowe starcie tej wiosny, w którym Lech zmierzył się z GKS-Bełchatów oglądało niespełna 11 tysięcy osób. Marcowy maraton meczów u siebie, w którym Kolejorz zaczął odrabiać straty do czołówki, przyciągnął na trybuny już więcej kibiców, a na rozgrywany w połowie kwietnia mecz z Lechią Gdańsk przybyło ich blisko 20 tysięcy.

Zdecydowany wzrost frekwencji nastąpił w ostatnich spotkaniach minionego sezonu, w których poznaniacy wciąż bili się nawet o mistrzowski tytuł. Pojedynek z Polonią Warszawa zgromadził na Bułgarskiej ponad 26 tysięcy kibiców, zaś na ostatnim domowym meczu tego sezonu lechitów wspierało przeszło 27 tysięcy gardeł.

W rundzie wiosennej kibice Kolejorza trzykrotnie dopingowali swoją drużynę na wyjazdach. Debiut Mariusz Rumaka na ławce trenerskiej Lecha na żywo oglądało 1600 kibiców, którzy wypełnili sektor gości na stadionie krakowskiej Wisły. Ponad 700 osób pojechało za Lechem do Kielc w Lany Poniedziałek. Największe emocje towarzyszyły jednak wyjazdowi kiboli Kolejorza na mecz z Legią. Wojewoda mazowiecki najpierw zamknął stadion przy Łazienkowskiej dla fanów z Wielkopolski, później jednak zmienił swoją decyzję i ostatecznie lechitów w stolicy wspierała ponad półtoratysięczna grupa kibiców.

Niebiesko-Biała inwazja na Bragę. Kibice przed meczem SC Braga – Lech Poznań (2:0) 24.02.2011

Euro 2012: kibice Chorwacji w Poznaniu Stary Rynek (10.06.2012)