Lech Poznań w czwartek poinformował o przedłużeniu kontraktów z Robertem Gumnym, Kamilem Jóźwiakiem oraz Tymoteuszem Puchaczem. Sporo mówiło się, że pierwszych dwóch wkrótce może odejść z Lecha Poznań, ale nawet jeśli tak się stanie, to klub odpowiednio na nich zarobi.

Kamil Jóźwiak z Lechem Poznań związał się do czerwca 2022 roku, a Robert Gumny i Tymoteusz Puchacz do czerwca 2023 roku. Wcześniej dłuższą umowę podpisał również Filip Marchwiński.

– Po podpisaniu nowego kontraktu z Filipem Marchwińskim robimy kolejny krok, którym pokazujemy jak ważni są dla nas nasi wychowankowie. Wszyscy zawodnicy, którzy zostają z nami na dłużej są kluczowymi postaciami obecnego Lecha Poznań i reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Doceniamy ich i wspieramy, ponieważ od lat związani są z Kolejorzem i to właśnie w niebiesko-białych barwach spełniali kolejne piłkarskie marzenia. Kamil Jóźwiak, Robert Gumny i Tymoteusz Puchacz są bardzo ważnymi zawodnikami drużyny trenera Dariusza Żurawia i to zarówno na boisko, jak i w szatni – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Obecne umowy Jóźwiaka, Gumnego i Puchacza wygasały w czerwcu przyszłego roku.  – To, że wychowankowie klubu przedłużają z nami kontrakty, ma dla nas ogromne znaczenie. Bardzo się cieszymy, że mają oni tak duże zaufanie do klubu, bo to potwierdza, że ci zawodnicy widzą wydeptaną wcześniej ścieżkę przez tych wychowanków, którzy są już w zagranicznych klubach topowych lig. Pokazuje to również jedność, jaka panuje w szatni, a także ich miłość do klubu i do niebiesko-białych barw. Możemy to zresztą zauważyć na murawie, kiedy dają z siebie wszystko w każdym meczu, w którym grają – komentuje wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Już w piątek Lech Poznań zagra z Jagiellonią. Gdzie oglądać mecz? Transmisja w Canal+ Sport.

Źródło: EkstraklasaLive.pl / Lech Poznań

Comments

0 comments