Kibice Lecha Poznań w ostatnich tygodniach mogli usłyszeć wiele plotek dotyczących potencjalnych wzmocnień pierwszego zespołu. Wśród wielu piłkarzy, których nazwisko przewinęło się w mediach, najczęściej wśród wymienia się Piotra Tomasika i Ołeksija Chobłenkę. Według najnowszych informacji, ci zawodnicy dołączą do zespołu Nenada Bjelicy najpóźniej do końca obecnego tygodnia.

Choć kadra Lecha Poznań drużyny jest szeroka, zarząd postanowił uzupełnić niewielkie braki, m.in. na pozycji lewego obrońcy. Volodymyr Kostevych nie ma tam żadnego rywala, a to przełożyło się na jego nieco gorszą dyspozycję. Piotr Tomasik, grający do tej pory w Jagiellonii Białystok, stworzyłby rywalizację na boku defensywy. Poza tym, 30-letni gracz wniósłby do ekipy z Wielkopolski dużo doświadczenia. Jego kontrakt z Dumą Podlasia wygasa wraz z końcem sezonu. W obecnych rozgrywkach, głównie z powodu kontuzji, rozegrał 10 spotkań.

Natomiast Ołeksij Chobłenko, pochodzący z Ukrainy napastnik Czarnomorca Odessa, ma zastąpić Denissa Rakelsa, który najprawdopodobniej przejdzie do Cracovii. Trzeci strzelec swojej rodzimej ligi zostanie wypożyczony na pół roku z opcją pierwokupu. Dla snajpera sezon 2017/18 jest jego najlepszym w karierze – w 19 meczach zdobył 8 goli. Warto zaznaczyć, że przyjście tego piłkarza może łączyć się z opuszczeniem niebiesko-białych szeregów przez Abdula Aziza Tetteha. W momencie dołączenia 23-latka, lechici przekroczyliby limit zawodników spoza Unii Europejskiej.

Niewykluczone, że któryś z zawodników pierwszy raz w barwach Lecha Poznań zagra już w niedzielę w sparingu z Polonią Środa Wielkopolska. Najpierw jednak musiałyby zostać sfinalizowane wszystkie formalności związane z transferami.

Jak gra Ołeksij Chobłenko pokazywaliśmy kilka dni temu.

Zobacz również: Oprawy kibiców Lecha Poznań podczas meczu z Wisłą Kraków:

Comments

0 comments