Sparing z Elaną Toruń był dla piłkarzy Lecha Poznań generalnym sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Nenada Bjelicy zdali go perfekcyjnie, bo mimo iż rywal był z niższych lig, to pełna dominacja i wynik 8:0 robi wrażenie. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Maciej Makuszewski, a po jednym trafieniu dołożyli Maciej Gajos, Dawid Kownacki, Lasse Nielsen, Darko Jevtić i Marcin Robak.

Od pierwszej do ostatniej minuty Lech Poznań miał olbrzymią przewagę. Długo utrzymywał się przy piłce, kreował sytuacje i zdobywał bramki. Z powodu urazów na boisku nie zobaczyliśmy Mihaia Raduta. W końcówce pojawił się za to Nicki Bille Nielsen. Warto odnotować fakt, że całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Tamas Kadar, który bardzo chciałby zmienić barwy klubowe.

Był to ostatni sparing lechitów przed wznowieniem rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

Lech Poznań – Elana Toruń 8:0 (4:0)
1:0 – Maciej Gajos 19′
2:0 – Maciej Makuszewski 29′
3:0 – Maciej Makuszewski 37′
4:0 – Bartosz Piotrowski (sam.) 45′
5:0 – Dawid Kownacki 58′
6:0 – Lasse Nielsen 64′
7:0 – Darko Jevtić 71′
8:0 – Marcin Robak 84′

Lech Poznań wystąpił w następującym składzie: Matus Putnocky – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewycz (80′ Marcin Wasielewski), Maciej Gajos, Łukasz Trałka (46′ Abdul Aziz Tetteh), Maciej Makuszewski, Radosław Majewski (60′ Szymon Pawłowski), Darko Jevtić (80′ Nicki Bille Nielsen), Dawid Kownacki (60′ Marcin Robak).

Comments

0 comments