w

Lech Poznań – FK Haugesund (zapowiedź)

W czwartek, 20 lipca, o godzinie 20:00 zabrzmi pierwszy gwizdek rewanżowego starcia pomiędzy Lechem Poznań a FK Haugesund. Kolejorz po porażce w Norwegii, jeśli chce zagrać w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy w sezonie 2016/17, musi na własnym boisku pokonać zespół z Półwyspu Skandynawskiego. Podopieczni Nenada Bjelicy mają przed sobą zadanie wymagające sporego wysiłku, które jednak jest możliwe do realizacji.

Kibice “Poznańskiej Lokomotywy” z pewnością przeżyli duży szok, gdy ich ulubieńcy po 73. minucie przegrywali z FK Haugesund aż 0:3. Taki wynik stawiał lechitów w nie najlepszym pozycji do awansu do kolejnej rundy kwalifikacyjnej. Dzięki woli walki poznaniacy zmniejszyli rozmiary porażki do 2:3, co dało im znacznie lepszą pozycję wyjściową przed rewanżem. Piłkarze drużyny z Wielkopolski muszą jednakże pokonać kilka swoich słabości, takich jak brak zgrania. Szkoleniowiec Lecha wskazywał również na nieoptymalną formę fizyczno-sportową. Te problemy gołym okiem można było zauważyć podczas inaugurującego nowy sezon ligowy spotkania z Sandecją Nowy Sącz, które zakończyło się bezbramkowym podziałem punktów.

Siedmiokrotni mistrzowie Polski nie będą mieli do swojej dyspozycji kilku zawodników. Vernon de Marco wciąż dochodzi do pełnej sprawności po odniesionym urazie, podobnie jak Niklas Barkroth, który leczy kontuzję stawu skokowego. Również Nikola Vujadinović nie jest jeszcze gotowy do gry w wyjściowym składzie, a najnowszy nabytek Lecha – Rafał Janicki – nie został zgłoszony do kadry na drugą rundę kwalifikacyjną Ligi Europy 2016/17.

Arbitrem nadchodzącego starcia będzie Austriak, Alexander Harkam. Mecz będzie można obejrzeć tylko na antenie klubowej telewizji Kolejorza. Transmisja nie będzie jednak darmowa. Opłata za możliwość oglądania meczu w systemie pay-per-view wynosi 9,90 zł. W przypadku udanej przeprawy w starciu z Norwegami, lechici w trzeciej rundzie spotkają się ze zwycięzcą dwumeczu Valletta FC (Malta) – FC Utrecht (Holandia). W stolicy wyspiarskiego państwa padł remis 0:0.

 

MCN

Oficjalnie: Marcin Robak odszedł do Śląska Wrocław

Transmisja TV z Lech Poznań – FK Haugesund. Stream online. Gdzie oglądać na żywo?