Niestety! Piłkarze Lecha Poznań przegrali z Legią Warszawa 0:2. Kolejorz był zespołem słabszym i musiał uznać wyższość rywala. Obie bramki padły w końcówce pierwszej połowy po błędach Macieja Wilusza i Abdula Aziza Tetteha.

Od samego początku był to mecz walki. Pierwszą groźną okazję stworzył Lech Poznań, ale Arkadiusz Malarz zdołał obronić strzał Macieja Gajosa z pola karnego. Potem błąd popełnił sędzia Szymon Marciniak, który nie podyktował rzutu karnego po tym jak Artur Jędrzejczyk faulował Tamasa Kadara.

Kolejne minuty to już dominacja Legii Warszawa, która pod koniec pierwszej połowy rozstrzygnęła losy meczu. Najpierw Tomasz Jodłowiec zagrał za plecy obrońców do Nemanji Nikolicia, błąd popełnił Maciej Wilusz i Węgier wykorzystał sytuację sam na sam z Jasminem Buriciem. Chwilę później rzut karny sprokurował Abdul Aziz Tetteh. Bramkarz Lecha Poznań był bliski obronienia strzału Nikolicia, ale ostatecznie skapitulował.

Mecz z trybun Inea Stadionu oglądało 41 567 kibiców.

Lech Poznań – Legia Warszawa 0:2 (0:2)

0:1 – Nemanja Nikolić 42′
0:2 – Nemanja Nikolić (k.) 45+1′

Składy:

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (90+1′ Robert Gumny), Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Tamas Kadar (46′ Kebba Ceesay), Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Maciej Gajos, Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak, Nicki Bille Nielsen (74′ Dawid Kownacki).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adam Hlousek, Tomasz Jodłowiec, Ariel Borysiuk, Michaił Aleksandrow (90+6′ Łukasz Broź), Aleksandar Prijović, Ondrej Duda (77′ Guilherme), Nemanja Nikolić (83′ Kasper Hamalainen).

Żółte kartki: Abdul Aziz Tetteh, Łukasz Trałka (Lech Poznań) oraz Michał Pazdan, Michaił Aleksandrow, Ondrej Duda (Legia Warszawa).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 41 567.