w

Lech Poznań nie zatrzyma Tamasa Kadara?

Tamas Kadar był jednym z czołowych piłkarzy Kolejorza w minionym sezonie. To nie umknęło uwadze klubów z silniejszych lig, a doskonały występ reprezentanta Węgier na EURO 2016 spowodował, iż wydaje się, że Lech najprawdopodobniej nie zatrzyma swojego obrońcy w zespole na nadchodzący sezon.

Dzięki świetnemu występowi piłkarza na Mistrzostwach Europy, jego cena rynkowa z całą pewnością wzrosła. To może oznaczać, że pozostanie zawodnika w drużynie Jana Urbana na kolejne rozgrywki jest mało prawdopodobne potwierdza wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski – “Trzeba sobie powiedzieć jasno, że liga polska robi się dla niego już w tym momencie za ciasna. Jest gotowy, żeby pójść w świat, żeby zrobić kolejny krok w swojej karierze. Na pewno zasłużył na to swoją postawą.” – mówi.

Kadar z kadrą Węgier doskonale zaprezentował się podczas Mistrzostw Europy we Francji. Wystąpił we wszystkich meczach fazy grupowej, a także w meczu z Belgią, który wyeliminowała “Madziarów” z rozgrywek. Należy podkreślić, że obrońca Kolejorza w każdym z tych spotkań był jednym z najlepiej prezentujących się piłkarzy na boisku, co potwierdzają statystyki wygranych pojedynków na własnej połowie, główek i wysoki procent celności podań.

Kilka tygodni temu było słychać o zainteresowaniu angielskiego beniaminka Premier League, Burnley FC. Ostatnio fani Newcastle United stwierdzili, że chcieliby powrotu Węgra do klubu. Kadar w zespole z północy Anglii występował w latach 2008-2012. Co ciekawe, jeden z portali brytyjskich napisał, że menedżer Liverpoolu, Juergen Klopp powinien zwrócić uwagę na reprezentanta Węgier, jeśli chciałby wzmocnić drużynę z Anfield.

 

Źródło: Przegląd Sportowy

MCN

#WracamyDoGry: sparing blisko Rosji oraz Marit Bjoergen na rowerze

Rusza audyt finansowy w Lechu Poznań