Jan Urban (Lech Poznań)

Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 2:2, mimo iż prowadził już 2:0. Zobacz co do powiedzenia po meczu mieli trenerzy obu drużyn.

Jan Urban (Lech Poznań):

„Jestem strasznie wkurzony, bo taki mecz nie może nam uciec. Wyszliśmy na prowadzenie 2:0 i nie rozumiem dlaczego w drugiej połowie podeszliśmy tak wysoko do rywala. Nie o tym rozmawialiśmy w przerwie – chcieliśmy zmusić Piasta do gry atakiem pozycyjnym. Straciliśmy dwa gole, a nasze kolejne próby nic nie dały i nie zdobyliśmy zwycięskiej bramki.”

„W końcówce meczu było widać dużo nerwowości. Szkoda tego wyniku, bo w takich spotkaniach trzeba wykorzystywać doświadczenie zdobyte w europejskich pucharach. Nie szkodzi, że oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, ale niestety pozwoliliśmy wejść Piastowi w spotkanie i to się na nas zemściło.”

„Wielokrotnie podkreślałem, że mecze u siebie musimy wygrywać, dlatego ten wynik odbieram jako dwa punkty stracone. Kolejne spotkanie jest niesamowicie ważne, a walka o miejsce gwarantujące grę w pucharach będzie trwała aż do końca.”

Radoslav Látal (Piast Gliwice):
„Do Poznania przyjechaliśmy z takim założeniem, żeby zagrać dobre spotkanie. I to nam się udało. W pierwszej połowie zagraliśmy poprawnie, ale mimo to straciliśmy dwie bramki. Po przerwie również nasza gra wyglądała dobrze, co już potwierdziliśmy golami. Szkoda sytuacji z Kamilem Vackiem, ale utrzymaliśmy wynik do końca.”

„W przerwie zdecydowaliśmy się na zmianę i graliśmy trójką obrońców, dlatego Radosław Murawski został cofnięty na środek defensywy. Będziemy walczyli o mistrzostwo Polski do samego końca.”

Comments

0 comments