w

Lech Poznań pokonał mistrza Izreala

Lech Poznań pokonał Hapoel Beer Szewa 2:1 w drugim meczu towarzyskim podczas zgrupowania w Opalenicy. Bramki dla Kolejorza zdobyli Vernon De Marco i Łukasz Trałka.

Lech Poznań bramkę stracił już w 2. minucie spotkania. Odpowiedź lechitów była równie szybka, bo cztery minuty później Vernon De Marco dobrze wykończył dośrodkowanie i pokonał bramkarza rywali. Wynik ustalił pod koniec pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Darko Jevticia piłkę strącił Łukasz Trałka i ta wpadła do bramki.

Było to drugie zwycięstwo Lecha Poznań podczas letniego okresu przygotowawczego. Przebywający w Opalenicy lechici wcześniej pokonali Wartę Poznań 2:0. 5 lipca Lech zagra z FK Zeleziarne Podbrezova oraz 7 lipca z AEK Larnaka. 12 lipca podopieczni Ivana Djurdjevicia rozpoczną nowy sezon meczem eliminacji Ligi Europy z  Gandzasarem Kapan.

Lech Poznań – Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1)

0:1 – Loai Taha 2′
1:1 – Vernon De Marco 6′
2:1 – Łukasz Trałka 45′

Lech Poznań wystąpił w składzie: Matus Putnocky (46′ Jamsin Burić) – Tomasz Cywka, Vernon De Marco (46′ Thomas Rogne), Rafał Janicki, Wołodymyr Kostewycz (46′ Piotr Tomasik), Łukasz Trałka (46′ Maciej Gajos), Mihai Radut, Nicklas Barkroth (46′ Tymoteusz Klupś), Darko Jevtić (46′ Maciej Orłowski), Kamil Jóźwiak (46′ Maciej Makuszewski), Paweł Tomczyk (46′ Christian Gytkjaer).