27-letni Ioan Hora to kolejny piłkarzem, z którym łączony jest Lech Poznań. Piłkarz Pandurii Targiu Jiu w obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 34 spotkania, strzelając przy tym 18 goli i czterokrotnie asystując. Rumun jest związany z obecnym klubem kontraktem do końca czerwca 2017 roku.

Hora był łączony z Kolejorzem zimą, ale wówczas do transferu nie doszło. Teraz, jak wynika ze słów prezesa Pandurii Targu Jiu zamieszczonych w rumuńskim dzienniku „Gazeta Sporturilor”  – „Rozmawiamy z kilkoma klubami, także z polskimi klubami, więc w najbliższym czasie podejmiemy jakieś konkretne decyzje co do Hory”, najprawdopodobniej jednym z tych klubów jest ponownie Lech Poznań. Najskuteczniejszy strzelec w obecnym sezonie ligi rumuńskiej miałaby rozwiązać problemy strzeleckie, jakie aktualnie panują w ataku Lecha Poznań. Na przeszkodzie może stać jedynie cena, jaką ewentualnie trzeba będzie zapłacić. Transfermarkt.de wycenia napastnika na 1,5 miliona euro.

Czy te doniesienia się sprawdzą, przekonamy się za jakiś czas. Jedno jest natomiast pewne – Lecha latem czeka solidna przebudowa drużyny. Już dziś wiemy, że latem z Kolejorzem pożegna się Gergo Lovrencsics. Wciąż również nie wiadomo jak potoczy się przyszłość Marcina Kamińskiego, któremu kontrakt także wygasa wraz z końcem tego sezonu. Bardzo prawdopodobne jest odejście Karola Linetty’ego, a w kuluarach mówi się, że istnieje temat odejścia Paulusa Arajuuriego.

Comments

0 comments