Według serwisu allnigeriasoccer.com Lech Poznań jest zainteresowany pomocnikiem FC Midtjylland – Rilwanem Hassanem. 25-letni Nigeryjczyk grywa głównie na prawym skrzydle, ale może występować także na lewej stronie pomocy, a także jako ofensywny pomocnik.

W zespole aktualnego mistrza Danii występuje od 2010 roku. W zeszłym sezonie rozegrał 24 mecze, strzelając przy tym trzy bramki i zaliczając trzy asysty w lidze (dołożył też jedną asystę w Lidze Europy), czym przyczynił się do zdobycia mistrzostwa przez swoją drużynę. W obecnych rozgrywkach występuje nieco rzadziej, co może mieć wpływ na brak chęci przedłużenia kontraktu z duńskim zespołem, którą ma ważną 30 czerwca. Łącznie w barwach FC Midtjylland rozegrał 171 meczów, strzelając 18 bramek (cztery w tym sezonie) i dokładając do tego 25 asyst.

Media podają, że skrzydłowy ma kilka propozycji m.in. z Danii i Polski, ale najbardziej konkretną ofertę piłkarzowi przedstawił Lech Poznań, który ma prowadzić negocjacje z menedżerem piłkarza.

Jeżeli informacje o zainteresowaniu tym piłkarzem przez Lecha, to powstaje jedna sporna kwestia do rozwiązania. Chodzi o limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej w zespole. W aktualny sezonie w kadrze może być ich trzech. Kolejorz posiada trzech takich piłkarzy: Bośniaka Jasmina Buricia, Ghańczyka Abdula Aziza Tetteha i Szwajcara Darko Jevticia. Od przyszłego sezonu ten limit zostanie zaostrzony i takich graczy będzie mogło być maksymalnie dwóch. Hassan gra jednak już dość długo w Danii, co mogłoby wpłynąć korzystnie na starania się o paszport tego państwa.

Comments

0 comments