Gdy w rundzie jesiennej Robert Gumny doznał kontuzji wydawało się, że ten sezon jest dla niego stracony. Zawieszenie rozgrywek PKO BP Ekstraklasy daje jednak nadzieję na występy jeszcze w tym sezonie. Obrońca Lecha Poznań w poniedziałek wznowi treningi z drużyną.

Robert Gumny problemy z kolanem miał już od dłuższego czasu. To właśnie z tego powodu na ostatniej prostej nie wypalił transfer do Borussii Moenchengladbach w 2018 roku.

Podczas listopadowego meczu PKO BP Ekstraklasy z Piastem Gliwice Robert Gumny doznał poważnego urazu i w tym sezonie miał już nie zagrać. Tak oczywiście by było, gdyby nie zawieszenie rozgrywek.

Niespełna 22-letni obrońca jest już gotowy do treningów. – Od poniedziałku jestem włączony do treningów z drużyną. Drużyna wyjeżdża do Mielca, ale będę trenował z tą grupą co zostaje – powiedział Robert Gumny w programie Liga PL na „Kanale Sportowym”.

Zawodnik Lecha Poznań ma nadzieję, że tym razem operacja, którą przeszedł rozwiąże jego problemy zdrowotne. – Poprzedni sezon, gdy przez prawie rok grałem z bólem nie był rewelacyjny w moim wykonaniu. Byłem na 50% swoich umiejętności, a i tak to jakoś wychodziło. Teraz przeszedłem drugą operację i czuję się zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że to pokaże i zrobię poważną konkurencję w Lechu i może nawet w reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że nie będę odczuwał skutków. Na razie jest fenomenalnie. Zobaczymy czy to się utrzyma do gry i treningów – dodał Robert Gumny.

Liczy on, że jeszcze w tym sezonie powalczy o miejsce w wyjściowym składzie Lecha Poznań. – Jak będę gotowy do gry na sto procent, to wjeżdżam na sto procent. Wejście do treningów z drużyną będzie dobrym testem dla nogi. Umiejętności mam, aby grać w pierwszym składzie – zakończył Robert Gumny.

Źródło: Kanał Sportowy

Comments

0 comments