Ruchów kadrowych w Lechu Poznań ciąg dalszy. Włodarze wielkopolskiego klubu po zakontraktowaniu Ołeksija Chobłenki nie zamierzają poprzestać i chcą podpisać umowę z jeszcze jednym napastnikiem. Równocześnie starają się znaleźć nowy zespół dla Nickiego Bille Nielsena, który jest łączony z opuszczeniem szeregów Kolejorza już od dłuższego czasu.

Drużyna prowadzona przez Nenada Bjelicę znajduje się obecnie na zgrupowaniu w Turcji, gdzie przygotowuje się do zmagań ligowych w rundzie wiosennej. Wśród 29-osobowej grupy był także wcześniej wspomniany duński gracz. Wcale jednak to nie oznacza, że snajper powróci do Poznania po zakończonym obozie. Chorwacki trener Dumy Wielkopolski sam przyznał, że do kadry ma dołączyć jeszcze jeden napastnik.

29-letni zawodnik nie prezentuje najwyższej dyspozycji w obecnych rozgrywkach – w 20 rozegranych spotkaniach strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Przed kilkoma tygodniami media informowały o zainteresowaniu Duńczykiem przez cypryjskie kluby, ale nie doszło ostatecznie do żadnych konkretów.

Sprowadzony z Esbjerg fB piłkarz dołączył do Lecha Poznań w styczniu 2016 roku. Przez cały okres pobytu w stolicy Wielkopolski zagrał w 43 meczach, zdobył 8 bramek i dołożył jedno ostatnie podanie. Jego kontrakt z Kolejorzem wygasa wraz z końcem czerwca 2018 roku.

Źródło: WP SportoweFakty.

Comments

0 comments