w

Lech Poznań w finale Pucharu Polski!

Lech Poznań awansował do finału Pucharu Polski

Lech Poznań zagra w finale Pucharu Polski. Kolejorz nie zaprezentował się zbyt dobrze w rewanżowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec i ostatecznie zremisował 1:1. Zaliczka z pierwszego spotkania zapewniła jednak awans do finału.

Początek meczu należał do Zagłębia Sosnowiec, które stworzyło sobie kilka groźnych sytuacji. Później jednak lechici opanowali sytuacje i również mogli wyjść na prowadzenie. Bramki padły jednak po przerwie. Grę Lecha Poznań ożywił Karol Linetty, który został wprowadzony za Darko Jevticia.

Bramkę dla Lecha Poznań zdobył Maciej Gajos, który zwiódł obrońcę i precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza Zagłębia Sosnowiec. Wyrównał w 81. minucie Adrian Paluszkiewicz wykorzystując sytuację sam na sam z Jasminem Buriciem.

Więcej bramek już nie padło i Lech Poznań zagra w finale Pucharu Polski, który 2 maja zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem Kolejorza będzie zapewne Legia, która swój mecz rozegra w środę, ale w pierwszym spotkaniu wygrała z Zawiszą Bydgoszcz aż 4:0.

Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań 1:1 (0:0)

0:1 – Maciej Gajos 70′
1:1 – Adrian Paluchowski 82′

Składy:

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak – Marcin Sierczyński, Dimitar Vezalov, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić – Dawid Ryndak (40′ Robert Bartczak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Martin Pribula (79′ Jakub Wilk), Michał Fidziukiewicz – Jakub Arak (79′ Adrian Paluchowski).

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar (90+2′ Robert Gumny) – Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Gergo Lovrencsics, Maciej Gajos, Darko Jevtić (62′ Karol Linetty) – Nici Bille Nielsen (72′ Kamil Jóźwiak).

Żółte kartki: Żarko Udovicić (Zagłębie) oraz Abdul Aziz Tetteh (Lech).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).