Bartosz Mrozek i Hubert Sobol nie będą występowali w nowym sezonie w Lechu Poznań. Klub postanowił wypożyczyć obu zawodników do niższych lig, aby zyskali doświadczenie.

Hubert Sobol w rundzie wiosennej przebywał na wypożyczeniu w Warcie Poznań, ale nie zdołał przekonać do siebie sztabu szkoleniowego i na boisku pojawił się tylko w jednym meczu. W nowym sezonie będzie występował w pierwszoligowej Odrze Opole, której trenerem jest Mariusz Rumak.

Dla Huberta jest to drugi z kolei transfer czasowy do klubu z zaplecza ekstraklasy. Obecnie dysponujemy w pierwszej drużynie czterema innymi napastnikami, a naszym i samego zawodnika celem będą w najbliższych miesiącach jak najczęstsze jego występy. Oczywiście mamy nadzieję, że otrzyma w Odrze więcej szans do zebrania doświadczenia, niż miało to miejsce w Warcie Poznań. Mamy dobre wspomnienia z wcześniejszej współpracy z klubem z Opola, kiedy przebywał w nim Jakub Moder. Dlatego wierzymy, że u trenera Mariusza Rumaka dostanie szansę pokazać się z dobrej strony na pierwszoligowych boiskach – mówi Tomasz Rząsa na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Bartosz Mrozek trafił do drugoligowego GKS-u Katowice. 19-letni bramkarz ostatni rok spędził w Elanie Toruń. – Bartek wrócił do nas z wypożyczenia do Elany Toruń jako dojrzały bramkarz, ale uznaliśmy, że musi w dalszym ciągu zbierać jak najwięcej doświadczenia na szczeblu centralnym. Z racji na to, że w kadrze pierwszego zespołu znajduje się obecnie trzech innych golkiperów, szukaliśmy dla niego możliwości regularnych występów na poziomie krajowym. Liczymy, że dzięki swojej dobrej postawie w przyszłych miesiącach nasz wychowanek postawi kolejny krok w swojej bramkarskiej karierze, a także pomoże swojemu klubowi w powrocie do pierwszej ligi – dodaje Rząsa.

Comments

0 comments