Po odejściu Gergo Lovrencsicsa Kolejorz poszukuje nowego skrzydłowego, który mógłby zastąpić Węgra. Jednym z kandydatów jest Maciej Makuszewski, przebywający na wypożyczeniu w portugalskiej Vitórii Setúbal.

26-letni pomocnik jest wypożyczony z Lechii Gdańsk do końca sezonu 2016/17. Do tej pory w barwach portugalskiego zespołu rozegrał 14 spotkań i zaliczył w nich tylko jedną asystę. Jak poinformował kilka dni temu sport.pl, usługami tego skrzydłowego jest zainteresowany Lech Poznań. Potwierdza to menedżer zawodnika – Mariusz Piekarski. – „ Na chwilę obecną Maciek zostaje w Setubal, kontrakt ma ważny jeszcze przez rok. Lech jest zainteresowany, nie będę tego ukrywał. Są telefony, prowadzimy rozmowy, jednak od zainteresowania do finalizacji transferu droga jest długa. Jeśli pojawi się ciekawa propozycja, to pewnie z niej skorzystamy. Do Lechii w tym momencie na pewno nie wróci”.

Makuszewski jest piłkarzem uniwersalnym. Gra głównie na skrzydle (zarówno na prawym jak i lewym), ale może występować na pozycji ofensywnego pomocnika. Jego przyjście mogłoby wzmocnić skrzydła drużyny ze stolicy Wielkopolski. Gdyby jednak nie trafił na Bułgarską, to Kolejorz ma w swojej kadrze wychowanka, który zasługuje na szansę – chodzi oczywiście o Kamila Jóźwiaka. Młody zawodnik, który zadebiutował w pierwszej drużynie w minionym sezonie może za jakiś czas stać się jednym kluczowych postaci w drużynie prowadzonej przez Jana Urbana.

Comments

0 comments