Lech Poznań zarobi spore pieniądze na Dawidzie Kownackim. Wszystko przez to, że z Sampdorii Genua wykupi go Fortuna Duesseldorf. Na konto poznańskiego klubu wpłynie ponad milion euro.

Dawid Kownacki z Lecha Poznań odszedł dwa lata temu do Sampdorii Genua. Według nieoficjalnych informacji kosztował wtedy 3,5-4 mln euro. Kolejorz zarobi na „Kownasiu” jeszcze więcej.

Zobacz jak gra Lubomir Satka (wideo)

Ostatnie pół roku spędził on na wypożyczeniu do Fortuny Duesseldorf. W Niemczech zdecydowaniu odżył i w jedenastu meczach Bundesligi zdobył cztery bramki. Fortuna zdecydowała się wykupić Dawida Kownackiego.

Co prawda według informacji Tomasza Włodarczyka z Przeglądu Sportowego na początku ma to być kolejne wypożyczenie z obowiązkowym wykupem. Ma on nastąpić po czterech rozegranych spotkaniach, czyli z pewnością nastąpi to dość szybko.

23-letni napastnik ma kosztować około 8 milionów euro. W momencie sprzedaży do Sampdorii, Lech zagwarantował sobie 10% od kolejnego transferu. Dodatkowo może liczyć na 5% solidarity payment, czyli kolejne 400 tysięcy euro. Łącznie Lech Poznań zarobi więc 1,2 mln euro.

Dawid Kownacki w Lechu Poznań rozegrał 117 meczów i strzelił 27 goli. W Sampdorii wystąpił w 40 spotkaniach i zdobył 10 bramek. 

Lubomir Satka podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Comments

0 comments