LovrencsicsPo zakończeniu sezonu aż sześciu piłkarzom Lecha Poznań kończą się kontrakty. Klub póki co nie zaproponował nowej umowy Gergo Lovrencsicsowi. Czy Węgier po sezonie odejdzie z Kolejorza?

Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski, Marcin Kamiński, Barry Douglas, Szymon Pawłowski oraz Gergo Lovrencsics mają ważne kontrakty do 30 czerwca 2016 roku. Lech chciałby zatrzymać w Poznaniu na pewno pierwszą piątkę. Jedynie dla „Kotora” przewidziana jest inna rola, ponieważ 39-letni bramkarz najprawdopodobniej zakończy karierę i będzie pracował z młodzieżą w Akademii.

Burić i Pawłowski są bliscy osiągnięcia porozumienia z zarządem i wszystko wskazuje na to, że zostaną w Lechu. Nad swoją przyszłością zastanawia się Kamiński, który chciałby spróbować swoich sił w zagranicznym klubie.

Propozycji przedłużenia umowy nie otrzymał tylko Gergo Lovrencsics. Węgierski pomocnik w rundzie jesiennej spisywał się poniżej oczekiwań. W 27 meczach nie zdobył żadnej bramki i zanotował tylko pięć asyst. Mimo wszystko decyzja o nie podjęciu z nim negocjacji jest zaskakująca. Niewykluczone jednak, że klub chce zmobilizować Węgra do lepszej postawy na wiosnę. Gdy w 2013 roku wygasał jego poprzedni kontrakt, to na wiosnę prezentował się znakomicie i w czternastu spotkaniach zdobył aż sześć bramek, co poskutkowało podpisaniem nowej umowy. Bardzo prawdopodobne, że tym razem będzie podobnie.

[poll id=”4″]

Fot. Dawid Ćmielewski

Comments

0 comments