Maciej-Wilusz

Lech Poznań nie rozpoczął jeszcze aktywności na rynku transferowym, ale ściągnął z powrotem dwóch piłkarzy z wypożyczenia. Mowa o Mateuszu Lisie, który ma zastąpić Macieja Gostomskiego oraz Macieja Wilusza.

Lis trenował z pierwszą drużyną Kolejorza wiosną zeszłego sezonu. Jesień spędził na wypożyczeniu do pierwszoligowej Miedzi Legnica, gdzie rozegrał pięć meczów ligowych oraz jedno w Pucharze Polski. Teraz przed nim otwiera się spora szansa. Może być następcą Macieja Gostomskiego.

Wilusz to niewątpliwie piłkarz z dużym potencjałem, ale za kadencji Macieja Skorży nie dostał właściwie żadnej szansy gry. Były szkoleniowiec Lecha nie cenił umiejętności tego zawodnika i latem został on wypożyczony do Korony Kielce. Tam spisywał się rewelacyjnie i łącznie wystąpił w 14 spotkaniach.

Wypożyczenie miało trwać do końca sezonu, ale Jan Urban widzi 27-letniego defensora w kadrze Lecha. Wkrótce z klubu może odejść Marcin Kamiński i Wilusz byłby jego naturalnym następcą, choć z pewnością ma potencjał, aby wiosna wygryźć ze składu któregoś z lechitów.

Comments

0 comments