Od kilku tygodni można usłyszeć o rychłym zwolnieniu Jana Urbana. Jedynym problemem, który opóźnia ten ruch zarządu Lecha Poznań, to kwestia zakończenia negocjacji z nowym szkoleniowcem. 

Wśród wielu nazwisk, jakie do tej pory padały, dołączył teraz Ljubosław Penew. Jak informuje serwis „vitoshanews.com„, zarząd Kolejorza jest bardzo blisko porozumienia z bułgarskim trenerem. Pozostało jedynie kilka szczegółów, które mają być lada moment ustalone.

Penew do tej pory w swojej karierze trenerskiej dwa kluby. Z CSKA Sofia wywalczył wicemistrzowo i dotarł do fazy grupowej Ligi Europy. Później w latach 2010-2011 był szkoleniowcem Liteksu Łowecz. W tym zespole zdobył tytuł mistrzowski, a w krajowych pucharze odpadł w półfinale. Od 2011 roku był szkoleniowcem reprezentacji Bułgarii. Z powodu remisu w spotkaniu przeciwko Malcie w eliminacjach do Mistrzostw Europy we Francji, został zwolniony z tego stanowiska.

Pomimo takich informacji, w kuluarach można usłyszeć, że Bułgar nie jest kandydatem numer jeden dla włodarzy „Poznańskiej Lokomotywy”. Nazwisko wcześniej wspomnianego nie jest jednak znane. Wiele wskazuje na to, że nowego trenera Kolejorza poznamy dopiero na początku września. Taki termin wynika z powodu wciąż trwających negocjacji i przepisów.

Comments

0 comments