Zakończył się przedostatni etap akcji „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”, organizowanej przez Lecha Poznań oraz sponsora klubu, Lecha Pils. W nocy, z 8 na 9 października, parowóz Ty51-183 został przetransportowany przed INEA Stadion. Oficjalne odsłonięcie „Legendy” odbędzie się w niedzielę, 16 października przed meczem Lech – Wisła.

Lech Poznań / lechpoznan.pl / fot. Adam Ciereszko

Fot. Lech Poznań / lechpoznan.pl / fot. Adam Ciereszko

Historyczny parowóz i zarazem symbol Kolejorza pod osłoną nocy pokonał trasę ze stacji Poznań-Górczyn do miejsca docelowego, czyli na peron wybudowany tuż przed INEA Stadionem. Całe wydarzenie było transmitowane w Lech TV, a także na fanpage’u sponsora lokomotywy – Lecha Pils.

Ta niecodzienna operacja przyciągnęła kibiców Kolejorza nie tylko przed ekrany telewizorów i komputerów. Na ulicach stolicy Wielkopolski kilkuset fanów z ogromną uwagą obserwowało ponad godzinną podróż parowozu Ty51-183 do Stacji Bułgarska. Wszystkim, którzy byli z nami w sobotnią noc, serdecznie dziękujemy.

Teraz przed nami ostatni etap akcji „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”. Oficjalne odsłonięcie lokomotywy nastąpi już w niedzielę, 16 października, przed spotkaniem Lecha Poznań z Wisłą Kraków. O szczegółach wydarzenia będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Comments

0 comments