Żródło: Lech Poznań / fot. Przemysław Szyszka

Żródło: Lech Poznań / fot. Przemysław Szyszka

Maciej Makuszewski znajduje się na obecnie testach medycznych w Lechu Poznań. Jeśli nie stanie się nic zaskakującego, to zawodnik zostanie wypożyczony do drużyny z Wielkopolski na rok z opcją wykupu.

26-letni skrzydłowy miniony sezon spędził w dwóch klubach – Lechii Gdańsk i Vitorii Setubal. Wcześniej występował w Jagiellonii Białystok i Tereku Grozny. Teraz „Maki” najprawdopodobniej trafi do Kolejorza z zespołu z Gdańska. – „To bardzo dynamiczny zawodnik. Dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej na małej przestrzeni, jest niezwykle szybki i wytrzymały. Liczymy na to, że dobrze wpłynie na naszą ofensywę, a jego występy wpłyną pozytywnie na liczbę strzelanych przez nas bramek.” – twierdzi wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Sam zawodnik przyznaje, że optymizmem zapatruje się na swoją przyszłość w drużynie prowadzonej przez Jana Urbana. – „Chyba każdy piłkarz w Polsce chciałby grać w Lechu. To czołowy klub w Ekstraklasie, który co roku jest w gronie faworytów do wygrania ligi i gry w europejskich pucharach. Organizacyjnie i sportowo jest na najwyższym poziomie w kraju. To atrakcyjne miejsce dla piłkarzy, żeby tutaj przyjść i walczyć o najwyższe cele.” – przyznaje.

Makuszewski będzie czwartym wzmocnieniem Lecha przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wcześniej do zespołu trafił bramkarz Matus Putnocky, środkowy obrońca Lasse Nielsen i ofensywny pomocnik Radosław Majewski. Wiele wskazuje na to, że Kamil Vacek także zostanie piłkarzem Kolejorza. Na jego transfer najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać do lipca.

 

Comments

0 comments