Maciej Makuszewski najprawdopodobniej zostanie piłkarzem Lecha Poznań. W piątek przejdzie testy medyczne. Jeśli zakończą się powodzeniem, to zawodnik zostanie wypożyczony do Kolejorza na rok z Lechii Gdańsk z opcją transferu definitywnego.

26-letni piłkarz jest łączony z Lechem od kilku tygodni. Od rundy wiosennej minionego sezonu pomocnik występował w Vitórii Setúbal. Trafił tam na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia. Wszystko wskazuje na to, że jego pobyt na Półwyspie Iberyjskim zostanie skrócony. Sam zawodnik nie byłby przeciwny takiemu obrotowi spraw, ponieważ jest zdecydowany na zmianę otoczenia. W portugalskim klubie rozegrał łącznie 14 spotkań, nie zdobył żadnego gola i zaliczył jedną asystę.

Makuszewski jest wychowankiem Wissy Szczuczyn. Na szerokie wody wypłynął w Jagiellonii Białystok. W klubie z Podlasia zagrał w 48 meczach, w których strzelił 9 bramek i pięciokrotnie asystował. Później trafił to ligi rosyjskiej, do Tereka Grozny. Pobyt zawodnika w Rosji nie należał do udanych, więc skrzydłowy na początku 2014 roku przeniósł się do Lechii Gdańsk, a rundę wiosenną minionego sezonu spędził w Vitórii Setúbal.

Comments

0 comments