Marcin Kamiński nie będzie piłkarzem Lecha Poznań w przyszły sezonie – poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Po otwarciu okna transferowego zawodnik będzie mógł wybrać nowe barwy klubowe, w których będzie występował.

Lech Poznań oferował defensorowi przedłużenie umowy, ale nie była ona satysfakcjonująca dla samego zawodnika. Kamiński był piłkarzem Kolejorza przez 11 sezonów, w pierwszym zespole debiutował w sezonie 2009/10 w spotkaniu z Ruchem Chorzów.

Wychowanek klubu ze stolicy Wielkopolski spotkał się we wtorek z prezesem Karolem Klimczakiem, od którego otrzymał pożegnalny prezent. – „Od dłuższego czasu negocjowaliśmy warunki nowego kontraktu z Marcinem. Nie porozumieliśmy się w sprawie jego przedłużenia. Żegnamy się w atmosferze wzajemnego szacunku i bardzo mocno ściskamy kciuki za naszego wychowanka. Życzymy mu wielu sukcesów” – powiedział prezes Kolejorza.

„Kamyk” w pierwszym zespole przez siedem lat dla Kolejorza rozegrał 208 spotkań, w których zdobył 10 bramek. – „Dziękujemy mu za zaangażowanie i grę dla Lecha. Kamyk jest prawdziwym profesjonalistą, którego poświęcenie dla Kolejorza należy docenić. W ostatnich latach – zdrowy, chory, z urazem, czy bez niego – zawsze był gotowy do gry. Przemawiają za tym zresztą liczby choćby z minionego roku – podkreślił Karol Klimczak.

Sam zawodnik oznajmił, że gra dla Lecha była dla niego czymś niezwykle ważnym. – „Cieszę się, że przez jedenaście lat byłem piłkarzem tego klubu. Gra dla Lecha była dla mnie bardzo ważna. Przyszedł czas na kontynuowanie kariery w innym klubie i nowe wyzwania. Nigdy jednak nie zapomnę o Lechu i sukcesach, które świętowałem w czasie, gdy grałem w tym Kolejorzu” – powiedział.

Poniżej film ukazujący wszystkie bramki Kamińskiego w barwach Kolejorza.

Comments

0 comments