Lech Poznań odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo z Wisłą Płock. Nenad Bjelica był usatysfakcjonowany postawą swoich zawodników.

Zagraliśmy bardzo dobry mecz zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Cieszy nas to, że w kolejnym meczu przeciwnik nie stworzył sobie prawie żadnych szans na strzelenie gola. Nam udało się je kreować, na co wpływ miała szybko zdobyta bramka. Przeciwnik musiał grać ofensywniej, a nie tylko blokować dostępu do własnej bramki. Dzięki temu mieliśmy więcej miejsca do gry kombinacyjnej – opowiada Nenad Bjelica.

Chorwacki szkoleniowiec Lecha Poznań był zadowolony z postawy całej drużyny, a także docenił pracę swoich analityków. – Muszę skomplementować całą drużynę, a także dwóch analityków: Jacka Terpiłowskiego i Marcina Wróbla, którzy przygotowują cenne analizy. Wykonują pracę, której nikt nie widzi. Dziękuję również kibicom, którzy wspierali nas przez cały mecz. Ten wieczór był satysfakcjonujący pod każdym względem – dodaje.

Nenad Bjelica przed meczem z Wisłą Płock postanowił przetrzymać swoich zawodników w niepewności i skład ogłosił dużo później niż zazwyczaj. – Decyzję kto zagra podjąłem dwa dni wcześniej, ale przekazałem ją drużynie dopiero godzinę przed meczem. Otrzymałem ważne informacje od Marcina Wróbla i one miały wpływ na moją decyzję – tłumaczy.

Chorwat tym razem postanowił nie wystawiać Szymona Pawłowskiego w pierwszym składzie. Co miało wpływ na jego decyzję? – W ostatnich Pawłowski nie był on w najlepszej formie i zdecydowaliśmy się na innych zawodników – kończy Bjelica.

Czytaj więcej o Lechu Poznań na WP SportoweFakty

Comments

0 comments